Notatnik Fana Starych Komputerów
 


Apple MessagePad 120

 

Bajtek 6/96 - Newton Jr.

      MessagePad 120 to nowy produkt firmy Apple w dziedzinie kieszonkowych komputerów sterowanych piórem elektronicznym. Jest to następca Newtona. który posiadał zbyt wiele usterek i nie zagrzał miejsca na rynku. MessagePad 120 przypomina swego poprzednika, posiada ten sam procesor ARM610 RISC 20MHz i gniazdo PCMCIA Type 2, ale system operacyjny został gruntownie usprawniony. Teraz w 4 MB pamięci ROM egzystuje Newton OS 1.3. Rozszerzono także pamięć operacyjną z 640 KB do 1 lub 2 MB (zależnie od wersji). Zastosowano baterie o większej pojemności, co pozwoliło m.in. na zasilanie modemu na karcie PCMCIA.
      Główną zaletą Newtona było rozpoznawanie pisma ręcznego, lecz funkcja ta me była realizowana idealnie. W nowym MessagePadzie usprawniono oprogramowanie i rozbudowano słownik o 3 tysiące wyrazów.
 
(TG)

Powiększenie
 


Moje zdjęcia

Powiększenie

Powiększenie

Powiększenie

Powiększenie

Powiększenie

Powiększenie

Powiększenie

Powiększenie

Powiększenie

Powiększenie

      Super zabawka :) Niezłe rozpoznawanie pisma, kapitalna interpolacja rysunków do postaci wektorowej, absolutnie rewelacyjne kasowanie obiektów z ekranu :) Niestety, duży rozmiar, kiepska czytelność ekranu i niewielka prękość działania były przyczyną niewielkiej popularności Newtona...