Notatnik Fana Starych Komputerów
 


Amiga 500 Plus

 

Bajtek 08/91 - Koniec z szarością

      Kolorystyka komputerów osobistych sprawia bardzo przygnębiające wrażenie. Na wystawach widzi się przede wszystkim różne odcienie szarości i beżu, a tylko niekiedy elegancką czerń lub brąz. Te nieciekawe barwy mają zwiększyć komfort pracy i są, zdaniem specjalistów od ergonomii, bezpieczniejsze dla zdrowia. Szara obudowa tłumi refleksy światła nawet do 50 % i uspokaja wzrok.
      Tymczasem użytkownicy nie zawsze podzielają opinie fachowców. Firma Commodore wyprodukowała informacyjną serię Amigi 500, ozdobionej kolorowymi kleksami i upstrzonej tygrysimi cętkami. Komputery, pomimo wyższej ceny, sprzedano błyskawicznie.
      Badania przeprowadzone wśród użytkowników PC wykazały, że wielu z nich ma już dość szarości. Komputer powinien mieć swój indywidualny styl, o którym decyduje również odpowiednio dobrana barwa. Kolor i kształt obudowy musi właściwie harmonizować z otoczeniem, a także odpowiadać temperamentowi i upodobaniom użytkownika. Zdaniem sporej grupy osób komputer musi pasować do wystroju wnętrza i do innych mebli stojących w pomieszczeniu. Tradycyjna kolorystyka nie zawsze spełnia te warunki.

 
(J)

Powiększenie
 


Moje zdjęcia

Powiększenie

Powiększenie

Powiększenie

Powiększenie

      Niby w oznaczeniu tego modelu dopisano tylko Plus, ale zmian było dosyć sporo - ta Amiga to komputer po sporym "liftingu" wewnętrznym. Żeby dodatkowo wyróżnić ten model od zwykłej pięćsetki - wypuszczono serię balls i tiger. Szkoda, że tak późno ten usprawniony model pojawił się na rynku...